Sujet : Re: A different easy fast meal
De : leoblaisdell (at) *nospam* sbcglobal.net (Leonard Blaisdell)
Groupes : rec.food.cookingDate : 30. Apr 2025, 04:47:25
Autres entêtes
Organisation : Studio H
Message-ID : <m7dkqdFkamlU2@mid.individual.net>
References : 1
User-Agent : slrn/1.0.2 (Darwin)
On 2025-04-30, Carol <
cshenk@virginia-beach.com> wrote:
Cost if wondering: 1.74 per serving or near it. You could also do it
with seared scallops or peeled deveined shrimp. Costs a little more
that way but not that much.
>
https://postimg.cc/CnBRL1sV
I don't think I have seen imitation lobster where I shop. I will look
harder. A couple of ounces of industrially processed lox costs eight
bucks which covers the four important sides of two bagels, mostly.
Gravlax is way cheaper if one makes it themselves. But...there's work
involved.