Sujet : Re: "Skandaliczne słowa". Nawet Niemcy piszą o zawieszeniu Babiarza
De : nostradamus (at) *nospam* gmail.com (Nostradamus)
Groupes : soc.culture.polishDate : 27. Jul 2024, 18:08:17
Autres entêtes
Organisation : To protect and to server
Message-ID : <v839i2$1uvo7$2@paganini.bofh.team>
References : 1
User-Agent : Mozilla Thunderbird
W dniu 27.07.2024 o 18:59, Nostradamus pisze:
Dziennik "Bild" komentuje zawieszenie Przemysława Babiarza przez Telewizję Polską w związku z wypowiedzią komentatora nt. utworu pt. "Imagine" podczas ceremonii otwarcia IO Paryż 2024.
"Skandaliczne słowa. Prezenter telewizyjny zawieszony ze skutkiem natychmiastowym po ceremonii otwarcia IO Paryż 2024" - pisze niemiecki dziennik "Bild" (patrz skan poniżej) o decyzji władz TVP ws. Przemysława Babiarza (więcej TUTAJ).
"Babiarz, gwiazda polskiej sceny sportowej, do końca igrzysk nie będzie dopuszczany do mikrofonu. Co się stało? Babiarz podczas transmisji na żywo kpił z piosenki Johna Lennona "Imagine", która uznawana jest za nieoficjalny hymn olimpijski" - dodają dziennikarze "Bilda".
Gazeta podkreśla, że Lennon śpiewał o świecie bez nieba, bez narodów i bez religii. Świecie, w którym ludzie po prostu żyliby w pokoju. "To są wartości, które ucieleśnia także Międzynarodowy Komitet Olimpijski - MKOl" - czytamy.
Władze Telewizji Polskiej w sobotę (27.07) podjęły decyzję o zawieszeniu 60-letniego Babiarza po słowach, które wypowiedział nt. "Imagine" w trakcie transmisji z ceremonii otwarcia igrzysk.
- Świat bez nieba, narodów, religii i to jest wizja tego pokoju, który wszystkich ma ogarnąć. To jest wizja komunizmu, niestety - mówił na antenie TVP 1 komentator.
TVP w sobotnim komunikacie poinformowała, że Babiarz został odsunięty od komentowania zmagań sportowców na arenach olimpijskich w Paryżu. "Wzajemne zrozumienie, tolerancja, pojednanie - to nie tylko podstawowe idee olimpijskie, to także fundament standardów, którymi kieruje się nowa Telewizja Polska. Nie ma zgody na ich łamanie" - napisano.
https://sportowefakty.wp.pl/igrzyska-olimpijskie/1136124/skandaliczne-slowa-nawet-niemcy-pisza-o-zawieszeniu-babiarza
jan rem
5 min temu
ale się tvp skundliła,coś nieprawdopodobnego!!
Allll
5 min temu
Kto kpił?! Powiedział prawdę, sam Lenon mówił rano tej piosence. Wam lewaki mózgi zlasowało już całkiem, a wiadomo Niemcy kim są i jakie mają zamiary wobec nas....wyvskur....yny!!!!
Świat bez nieba, narodów, religii i to jest wizja tego pokoju, który wszystkich ma ogarnąć. To jest wizja komunizmu, niestety - mówił.
Na reakcję długo nie trzeba było czekać. W sobotę Telewizja Polska zawiesiła dziennikarza.
"Wzajemne zrozumienie, tolerancja, pojednanie - to nie tylko podstawowe idee olimpijskie, to także fundament standardów, którymi kieruje się nowa Telewizja Polska. Nie ma zgody na ich łamanie. Informujemy, że po wczorajszych skandalicznych słowach Przemysława Babiarza, został on zawieszony w obowiązkach służbowych i nie będzie komentował zmagań podczas Igrzysk Olimpijskich" - czytamy w komunikacie Telewizji Polskiej.
Decyzja ta oburzyła byłego premiera Mateusza Morawieckiego. Szybko zabrał głos w mediach społecznościowych.
"Prawdy nie zagłuszycie! Prawda się obroni! Wasze czyny będą zapamiętane, a cenzura polegnie" - napisał na portalu X Mateusz Morawiecki, komentując decyzję TVP.
Nie był to pierwszy raz, kiedy Babiarz skomentował tę piosenkę. Kiedy rozbrzmiała ona na stadionie podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie, również wyraził swoją opinię na jej temat.
- To z jednej strony apel o pokój równość i braterstwo dla całej ludzkości, utopijna wizja świata, ale trzeba dostrzec, że kompozycja zawiera stanowczy i kontrowersyjny przekaz o komunistycznym, anarchistycznym, antyreligijnym zabarwieniu. Zresztą, sam Lennon wyjaśnił to, powiedział, że to jest taka polukrowana w formie treść, żeby treść ostro przekazana nie odstraszyła ludzi - mówił wtedy.
Zaczynam lubić tego Babiarza.