Sujet : Wskazał 3 najgorsze posiłki na śniadanie. Ludzie spożywają je masowo
De : nostradamus (at) *nospam* gmail.com (Nostradamus)
Groupes : soc.culture.polishDate : 30. Aug 2024, 08:59:29
Autres entêtes
Organisation : To protect and to server
Message-ID : <varu51$3kv46$3@paganini.bofh.team>
User-Agent : Mozilla Thunderbird
Specjalizujący się w tematyce zdrowotnej, dr Dan Sullivan wskazał trzy najgorsze produkty, które można spożywać na śniadanie. W opublikowanym filmie na TikToku opowiedział, dlaczego nie warto po nie sięgać. Są bardzo popularne.
Śniadanie to pierwszy i najważniejszy posiłek dnia - tak twierdzą dietetycy, którzy polecają spożywanie go w odpowiednich ilościach wraz z zachowaniem stosownych makroskładników. Wniosek z tego taki, że aby dzień rozpoczął się dobrze, powinniśmy sięgać po przemyślane produkty. Zdaniem Sullivana, nie każdy tak robi.
W związku z tym doktor postanowił pochylić się nad problemem posiłków, których nie powinno się spożywać na śniadanie. Jego zdanie może być nieco kontrowersyjne, ponieważ wskazał bardzo popularne produkty, które stanowią podstawowy pokarm dla wielu ludzi na całym świecie.
Na pierwszy ogień poszedł sok pomarańczowy. Dr Sullivan twierdzi, że picie go na czczo w ramach śniadania "może spowodować skok poziomu cukru we krwi, który wkrótce potem może wzrosnąć". Drugim wskazanym produktem były... płatki śniadaniowe.
Większość płatków śniadaniowych zawiera tony przetworzonych i prostych węglowodanów. Spożywanie dużej ilości węglowodanów bez odpowiedniej ilości białka lub tłuszczu jest przepisem na zaburzenie równowagi cukru we krwi - wyjaśnił dr Sullivan.
Tych produktów nie powinno spożywać się na śniadanie
Zaskakiwać może szczególnie trzecia pozycja wskazana przez doktora, ponieważ jest nią koktajl owocowy. Zdaniem Sullivana nie zawierają one odpowiedniej ilości białka, a także tłuszczu, co potrzebne jest do wyrównania poziomu cukru we krwi oraz stabilizacji energii i poprawy funkcjonowania mózgu.
W komentarzach pod zamieszczonym filmem rozpętała się burza. Internauci podważają zdanie doktora, twierdząc, że tak popularne produkty nie mogą szkodzić zdrowiu, lecz w większości nie podawano żadnych konkretnych argumentów. A co wy o tym sądzicie?
https://www.o2.pl/zdrowie/wskazal-3-najgorsze-posilki-na-sniadanie-ludzie-spozywaja-je-masowo-7065346131147328aZiuciu
6 min. temu
Bo to jedzą Amerykanie. Ja sobie nie wyobrażam pić sok pomarańczowy do śniadania czy jeść słodkie płatki, lansowane od 30 lat w reklamach. Albo "super pomysł na śniadanie" - ciastka z nadzieniem Belvita. Na deser tak ale jako śniadanie? No sory - jak mawiał klasyk. Moje śniadania od wielu lat to kanapki z serem i pomidorem, jajecznica bądź omlet, płatki owsiane górskie na mleku, kawa z mlekiem lub inka