Re: od 9 miesięcy nie mamy rządu, więc wszystkie decyzje rządu (...) są nielegalne

Liste des GroupesRevenir à sc polish 
Sujet : Re: od 9 miesięcy nie mamy rządu, więc wszystkie decyzje rządu (...) są nielegalne
De : nostradamus (at) *nospam* gmail.com (Nostradamus)
Groupes : soc.culture.polish
Date : 14. Sep 2024, 09:55:28
Autres entêtes
Organisation : To protect and to server
Message-ID : <vc3j20$3s9pu$9@paganini.bofh.team>
References : 1
User-Agent : Mozilla Thunderbird
W dniu 14.09.2024 o 10:50, Nostradamus pisze:
"Nielegalny" rząd? Jest uchwała KRS. Wszystko przez "ministrę"
 - Jeżeli to jest tylko (..) twórczość części sędziowskiej KRS, powołanej przez PiS, to jestem rozbawiony. Jeżeli jednak to jest scenariusz polityczny, uzgodniony z Julią Przyłębską, która teraz poprzez Trybunał powie, że rząd nie jest rządem, to jestem zatrwożony - mówi senator KO Krzysztof Kwiatkowski. W rozmowie z WP wyjaśnia, jakie mogą być konsekwencje przyjętej właśnie przez KRS uchwały, na temat "nielegalności rządu".
 Przewodniczący Komisji Ustawodawczej, senator Krzysztof Kwiatkowski (KO) opublikował wieczorem wpis, informując o uchwale, jaką przyjęła Krajowa Rada Sądownictwa.
 - Uchwała KRS mówi: nie mamy rady ministrów - podkreśla w rozmowie z Wirtualną Polską i wyjaśnia, że "uzasadnieniem uchwały są słowa, jakie padły podczas przysięgi".
 Problemowe feminatywy
W czym problem? Okazuje się, że w trakcie składania przysięgi przed prezydentem Andrzejem Dudą w grudniu ubiegłego roku trzy polityczki powiedziały, iż "obejmują urząd ministry". W tekście roty zapisane jest zdanie: "obejmuję urząd ministra".
 d4998bj
- Członkowie Krajowej Rady Sądownictwa wskazują, że złożenie przysięgi w formie feminatywu nie stanowi wiernego powtórzenia treści przysięgi. W związku z tym cały skład Rady Ministrów jest... nieprawidłowy. A z tego wniosek jest jeden. Taki, że od 9 miesięcy nie mamy rządu, więc wszystkie decyzje rządu (...) są nielegalne - mówi.
 Fragmenty uchwały przyjętej przez KRS 13 września przesłał redakcji WP:
 https://wiadomosci.wp.pl/rzad-jest-nielegalny-krs-przyjela-uchwale-senator-ko-komentuje-7070725216422816a
 Sprawa trafi do Trybunału Konstytucyjnego?
 Senator Kwiatkowski podkreślił, też, że w świetle prawa uchwała KRS jest jednocześnie wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego. - Także teraz to Trybunał ma stwierdzić, czy rząd jest, czy go nie ma - mówi. Jednocześnie zwraca uwagę na to, że "przysięga odbywała się przecież w obecności prezydenta".
 Pytany o to, czy jest zaskoczony, zatrwożony czy rozbawiony uchwałą rady, senator Kwiatkowski powiedział, że "niestety przechodzi różne nastroje".
 - Jeżeli to jest tylko wykwit intelektualny i twórczość części sędziowskiej KRS powołanej przez PiS, to jestem rozbawiony. Jeżeli to jest scenariusz polityczny uzgodniony z Julią Przyłębską, która teraz poprzez Trybunał powie, że rząd nie jest rządem, to jestem zatrwożony. A niezależnie od scenariusza jestem tym absolutnie zaskoczony - mówi senator Krzysztof Kwiatkowski.
Kik
6 min. temu
Obecny rzad zachowuje sie jak jakas dewotka.Nie musisz wlaczac telewizora zeby wiedziec o czym bedzie mowa .To jest codzienna msza jak to PIS jest zly ,zdeprawowany i najwiekszy zlodziej.A ja jako obywatel wiem jedno ze do polityki i to do wszystkich partii ida ludzie bez jakiejkolwiek logicznej wiedzy i madrosci a tylko po to zeby sie nachapac.PIS zlodziej i wy tacy sami a nawet gorsi bo tamten zlodziej stwarzal pozory ze jest dobry bo dzielil sie z biedakami a wy garniecie wszystko do siebie taka jest roznica.Wy nic dla Polski nie robicie tylko ja vhce zeby mnie nazywano ministra a nie minister.Wy robicie z siebie posmiewisko na caly swiat .Czemu ta rakieta z Przewodowa nie zmienila kierunku tylko tam spadla na tych niewinnych ludzi
Olo
15 min. temu
Ale słowa przysięgi czyli rota ma zgóry określony tekst i trzeba go wymówić a nie zmieniać dowolnie bo następnym razem będą tacy co melonowi przysięgę złożą . Nie Jestem z PI S
czynny żal Polaków.
15 min. temu
Brać sie za ten nierząd niszczący i rujnujący Polske , bo prze 4 lata to nie zostanie tu kamień na kamieniu z Polski .
kizia
15 min. temu
W Polskim prawie nie funkcjonuje słowo MINISTRA, ale jak widać dla obecnej koalicji nie liczy się prawo.

Date Sujet#  Auteur
14 Sep 24 * od 9 miesięcy nie mamy rządu, więc wszystkie decyzje rządu (...) są nielegalne2Nostradamus
14 Sep 24 `- Re: od 9 miesięcy nie mamy rządu, więc wszystkie decyzje rządu (...) są nielegalne1Nostradamus

Haut de la page

Les messages affichés proviennent d'usenet.

NewsPortal